Fotbalová jarní sezóna v plném proudu

10.05.2024

Muži z Dolního Bukovska za sebou mají polovinu jarní části soutěže, kdy odehráli již šest zápasů. I nadále tým využívá hřiště v Neplachově, kde odehrává domácí zápasy a na jaře tam ještě nepoznal porážku. Z šesti zápasů muži tři vyhráli, dva remízovali a pouze v jednom prohráli. I tak ale stále, stejně jako po podzimní části okupují sedmé místo tabulky. Celkový herní projev se ovšem zlepšil a muži mají velmi dobře nakročeno k tomu, aby se posouvali v tabulce výše a výše. V zimě tým posílil o navrátilce Radima Kokeše, který se okamžitě postavil na místo stopera a předává své zkušenosti mladým hráčům, stejně tak jako dává góly, protože na jaře se trefil již třikrát. Dále do týmu přišel na půlroční hostování František Kokejl, který zaskakuje na místě jedničky za zraněného Jakuba Vítka, který si vykloubil rameno v prvním zápase proti Loko B. František Kokejl se v brance střídá see sedmnáctiletým odchovancem Janem Zetochou, který na jaře inkasoval pouze tři góly a ještě nezažil jaké je to prohrát a i přes svůj věk je velkou jistotou v brance Bukovska. Za zmínku stojí, že na jaře se poprvé v drese Bukovska gólově prosadili Pavel Trnka, Vojta Vejvoda a Filip Sedlák.

O následujícím víkendu čeká muže z Dolního Bukovska souboj s béčkem Rudolfova a v případě vítězství se posunou na šesté místo, kdy ztráta na páté Žabovřesky, které mají volný víkend, bude už jen dva body. 

Výsledky na jaře: 

Loko B 6:3 Dolní Bukovsko

Střelci: Marek, Hanzlík, Cihla František

Dolní Bukovsko 1:1 Srubec

Střelec: Filípek

Dolní Bukovsko 2:1 Dříteň

Střelci: Kokeš Pavel, Víta

Dolní Bukovsko 1:1 Černý Dub

Střelec: Radim Kokeš

Římov 1:5 Dolní Bukovsko

Střelci: Chochol, Trnka, Kokeš, Cihla František, Vejvoda

Dolní Bukovsko 6:1 Kamenná

Střelci: Cihla Josef, Cihla František, Kokeš Radim, Venčovský, Filípek, Sedlák