Muži nestačili na rozjetou Olešnici

19.10.2021

Dolní Bukovsko přijelo do Olešnice pouze s 11 hráči. Marodka se tak těsně před zápasem rozšířila na sedm lidí. Po prvních deseti minutách to vypadalo na jednoznačný průběh zápasu, protože Olešnice hosty k ničemu nepustila. Největší šance zápasu přišla ve 12. minutě, paradoxně na straně Bukovska. Honza Bártík hlavou perfektně prodloužil míč, na který si naběhl Pepa Cihla, bohužel pro Bukovsko ho ovšem brankář vychytal. Podobná situace se opakovala o 10 minut později se stejným výsledkem. Olešnice si poté dokázala vytvořit pár dobrých šanci, nejvíce ovšem hráči ohrožovali branku z přímých kopů. Ve 35. minutě byl Patrik Raab blízko k vyrovnání právě z přímého kopu, kdy branku minul pouze o pár čísel. Do šatny se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Začátek druhého poločasu patřil Olešnici, nejprve se dokázal prosadit Radim Horelica ve 47. minutě. O 5 minut později uklízel míč do prázdné branky Martin Koktavý. Dolní Bukovsko ovšem nesložilo zbraně a v 59. minutě dokázal dorazit míč do branky, po centru od Ondřeje Malechy, František Hruška. Dolní Bukovsko nadále tlačilo, ale do žádné velké šance se nedostalo.

Poté přišla bláznivý konec. Nejprve závar před brankářem Brůhou, který dokázal první ránu vyrazit, dorážku dokázal František Hruška vytáhnout hlavou na břevno, od kterého se to odrazilo opět na nohu olešnickým, kteří napotřetí dokázali skórovat. Obratem po rozehrávce vzal Jan Vlach míč a sám středem se dostal až k soupeřovu vápnu. Přihrávkou doleva našel volného Hrušku, který poslal míč na Lukáše Chochola a snížil tak opět skóre. I z další akce hostů byl závar před brankářem Janečkem. Cihla z Dolního se nakonec dostal před něj a gólman domácích ho sestřelil ve vápně. Rozhodčí ovšem jasnou penaltu nepísknul a mohli jít dopředu domácí, kteří se postupným útokem dostali až k vápnu hostů. Jan Lust chtěl centrovat zprava, ovšem míč mu sjel po noze a zapadl přesně za Brůhu, který vystoupil na všemi očekávaný centr.

Olešnice tak zvítězila 4:2 a Dolní Bukovsku si připisuje venku další porážku.

Hvězdy zápasu: František Hruška, František Cihla, Jan Vlach