Neporazitelnost Dolního Bukovska i nadále pokračuje

05.06.2024

Muži z Dolního Bukovska pokračují v jízdě jarní částí soutěže, kdy 25. 05. zavítali na hřiště týmu Jankov B. V netradiční čas, tedy v 10:00 začali bukovští aktivněji a tlačili domácí což vyústilo v několik šancí, bohužel pro Bukovsko hájil branku domácí bývalý hráč Dolního Bukovska Ondřej Brůha, který předvedl několik perfektních zákroků a taky ukázal, že ví, jak si má doma postavit branku. Pokořil ho až František Cihla a to z penaltového kopu, který vybojoval Tomáš Hanzlík. Za stavu 0:1 se také šlo do šatny. Bukovsko i ve druhém poločase začalo lépe, což mohl potvrdit hned Josef Filípek, ale proti Brůhovi opět neuspěl. To se opět povedlo Františkovi Cihlovi a opět z pokutového kopu. Zvrat v zápase přišel v 81., v 85. a v 88. minutě. Nejprve domácí snížili na 1:2 z rohového kopu, poté byl vyloučen Vojta Vejvoda za druhou žlutou kartu a na konečných 2:2 upravili hosté právě v 88. minutě.

Takto ztracený zápas proti druhému týmu tabulky museli muži z Bukovska hodit rychle za hlavu a týden na to se postavili na hřišti v Neplachově proti Sedleci. Pro bukovské to ovšem vypadalo tak, že si přenesli formu ze zápasu proti  Jankovu, protože hned v první minutě otevřeli skóre hosté. Bukovsko pak střídalo tempo hry, kdy nedokázalo udržet delší dobu hru pod kontrolou. I tak se ale povedlo srovnat na 1:1, a to konkrétně Lukáši Chocholovi, který bombou z rou velkého vápna propálilo vše co mu stálo v cestě. Naneštěstí pro domácí radost nebyla dlouhá, protože přišlo další zaváhání a hosté vedli 1:2. Bukovsko se ale nevzdalo a Petr Zahradník si našel centr Franty Cihly ve vápně a hlavou srovnal na 2:2. Po poločasové pauze cítilo Bukovsko šanci a proto okamžitě nastoupili na soupeře. Neproměňování tutovek je ovšem ohraná písnička posledních dvou zápasů, a tak se stalo, že Franta Cihla, Pepa Cihla, Petr Zahradník, Jan Bártík neproměnili své gólové šance, a to ať už skvělými zákroky brankáře nebo svým přičiněním. Tento zápas měl ovšem dobrý konec pro Dolní Bukovsko, protože svůj druhý gól přidal ještě Petr Zahradník, když obstřelil brankáře a od tyčky šel míč do brány. 

Dolní Bukovsko se tak posunulo v tabulce na 5. místo o čtyři body za Dříteň a pět bodů za Jankov. Do konce sezóny nám tak zbývají dva zápasy a Bukovsko už devět zápasů nezakusili chuť porážky.