Ohlédnutí za podzimní částí sezóny

10.12.2023

Muži z Dolního Bukovska začali v srpnu tohoto roku druhou sezónu v okresním přeboru. Po čtyřech letech byl od týmu odvolán trenér Václav Kotyza a jeho místo přebral Jiří Matoušek. Do nové sezóny nevstoupili muži dobře. Hned první čtyři zápasy skončily porážkou a s tragickým celkovým skóre 4:13. První zápas se podařil mužům vyhrát až v Kamenné, a to 4:3. Následovala pak série zápasů, až do konce sezóny, kdy dobré zápasy střídaly špatné a tým nebyl schopen udržet si konzistenci ve výsledcích, zvláště při venkovních zápasech, to muži vyhráli pouze jedno utkání jako hosté a jednou remizovali v Sedleci. Naopak ze hřiště v Neplachově, kde tým z Dolního Bukovska má azyl, po čas rekonstrukce trávníku, se stala pevnost, protože muži zde ztratili body pouze jednou, a to prohrou ze začátku září 1:2 proti Římovu. Dolní Bukovsko tak zakončilo podzimní část sezóny po hrůzostrašném začátku na 6. místě v tabulce s šestnácti body za pět výher, jednu remízu a šest proher a s celkovým skóre 28:26. V týmu neproběhla změna jen na postu trenéra. Tým opustil společně s trenérem i jeho syn Vašek Kotyza ml., naopak vrátili se po herní pauze Dominik Švanda a Jakub Vítek a dále do týmu přišel z Týna nad Vltavou Jakub Adzima, kterého ovšem během sezóny začaly sužovat problémy se zdravím, Pavel Trnka ze Ševětína a Tomáš Hanzlík z Březnice. Další menší změnou v týmu byla výměna na postu kapitána, kdy po Petru Zahradníkovi přebral pásku Tomáš Kovařík. Celý tým je třeba pochválit za to, že navzdory nepovedenému začátku, nevzdal sezónu, hráči v sebe věřili a nakonec sezónu zakončili dobře. Nejlepšími hráči podzimní části sezóny byli Jan Bártík, Jakub Vítek a František Cihla. Fanda Cihla je i nejlepším střelcem týmu, kdy s 11 góly je i čtvrtý nejlepší střelec v celé soutěži. Další dva nejproduktivnější hráči jsou Josef FIlípek se čtyřmi góly a Josef Cihla se třemi.

Fanouškům a divákům bychom chtěli poděkovat za jejich přízeň a doufáme, že nás budou i nadále podporovat. Jarní část sezóny odehraje tým z Dolního Bukovska ještě na hřišti v Neplachově a v prvním zápase se potká s Loko B, kdy výsledek z podzimního střetnutí mluvil jasně pro Bukovsko, a to 6:0. První domácí zápas se bude konat 30.3. proti Srubci. Ještě jednou děkujeme za podporu a těšíme se na Vás na jaře.