První mistrovské utkání Srubec 3 : 1 Dolní Bukovsko

21.08.2023

V sobotu 19. 8. 2023 proběhl první mistrovský zápas mužstva TJ Dolní Bukovsko podzimní části sezóny 2023/2024, pod vedením nového trenéra Jiřího Matouška. Toto klání se odehrálo ve Srubci. Od úvodního hvizdu hráli hráči Dolního Bukovska aktivně, podařilo se jim rozhodit soupeře a vstřelit branku hned v první minutě zápasu. Následně pak po celý první poločas  dokázali bukovští hráči hru kontrolovat a soupeře nepustili k žádné velké akci. Vytvořili si několik akcí, které naštěstí pro domácí neskončili v jejich síti. S přestávkou a druhým poločasem ale jako by na hřiště přišly úplně jiné týmy. Bukovsko podcenilo soupeře a přestali hrát tak jako během prvního poločasu. Soupeř to dokázal efektivně potrestat, a to brankou hned ve 47. minutě. Další branky pak Bukovsko inkasovalo v 57. a 60. minutě a bohužel žádnou další k té první z předchozího poločasu nepřidali. Na konci hry došlo i k menším potyčkám mezi hráči, vše se ale vyřešilo podáním ruky a poplácáním po rameni po závěrečném hvizdu. Střelcem jediné branky byl za Dolní Bukovsko Josef Cihla, za Srubec to byli Marian Hurný, Patrik Raab a nakonec Jakub Plojhar. Premiéru v dresu Dolního Bukovska absolvovali Tomáš Hanzlík a Pavel Trnka, po několikaleté pauze pak znovu oblékl tento dres také Dominik Švanda. Za nejlepší hráče trenér označil Petra Zahradníka, Tomáše Hanzlíka a Jana Marka. Pro tým je důležité hodit tento zápas za hlavu a soustředit se na další kolo. To se odehraje 26. 8. v Černém Dubu.


Auto: Klára Součková