První přáteláky a nástup mladých pušek

18.05.2021

Muži v roce 2021, po dlouhé půlroční pauze odehráli své první dva přátelské zápasy. Čekání bylo dlouhé, ale nakonec jsme se dočkali. První zápas sehrálo Dolní Bukovsko se sousedním týmem ze Svin. Na obou týmech bylo vidět, že dlouhá koronavirová přestávka se odrazila na všech, a to jak na fyzičce, tak i na technice. Muži nakonec vyhráli 3:2, kdy rozhodující branku vstřelil debutující Josef Filípek. O další branky se postarali Vojta Koutský, který překonal gólmana hostí střelou k tyči a František Hruška, kterému se podařilo vsítit branku přímo z rohu. Dalším debutujícím hráčem byl nový brankář Ondřej Brůha.
Druhý zápas byl naplánován proti týmu Vlkova. Muži měli co vracet, protože s tímto týmem prohráli v létě na místním turnaji. Dolní Bukovsko začalo aktivně, ale ze začátku je opět trápila koncovka. Skóre otevřel kapitán týmu Petr Zahradník po krásné akci po pravém křídle, hosté dokázali ovšem do poločasu snížit Ve druhém poločase se vše zlomilo a naši hoši se rozstříleli, hlavně začínající kluci v Áčku. Martin Varecha vstřelil dva góly, další zásah přidal Pepa Filípek. K nim se krásnou ránou z dálky připojil Franta Cihla a Honza Mach. Svůj druhý start zaznamenal i další dorostenec Pepa Venčovský.

Doufejme, že toto byla poslední pauza, kterou fotbal potkal. Už se těšíme na příští sezónu, protože po dlouhé době bude mít TJ Dolní Bukovsko opět dorostenecký tým. Přejeme klukům hodně štěstí a ať se jim daří. A věřím, že se najde spousta fanoušků bukovského fotbalu, kteří jim přijdou fandit.