Těsné vítězství nad Novou Vsí

29.10.2023

Během sváteční soboty se fanoušci fotbalu mohli těšit na další kolo okresního přeboru, tentokrát si Dolní Bukovsko zahrálo proti Nové Vsi. První gólovou šanci promarnil v 7. minutě bukovský hráč Jan Marek, kterému nevyšla noha a nemohl se do balónu opřít s dostatečnou razancí. Hosté tak mohli vykopnout míč z brankové čáry. Skóre pak v 10. minutě otevřel Josef Cihla, který byl ve správný čas na správném místě, vystřelil zpoza vápna, kde trefil skákající míč a uklidil ho přesně do horní šibenice. Hráči Nové Vsi nečekali na odpověď dlouho, ve 12. minutě srovnal Vít Neumann na 1:1 po chybě gólmana, který špatně odhadl vzdálenost míče, a tak na něj nedosáhl. Ve 36. minutě bylo opět Bukovsko potrestáno, na 2:1 navýšil skóre Tomáš Boček, kdy se míč odrazil od hráče hostů do kapitána domácích Tomáše Kovaříka rovnou k tyči. Ve 40. minutě byl odpískán pokutový kop na Josefa Cihlu, který proměnil František Cihla, díky němuž se mohlo jít  do šatny ve vyrovnaném stavu 2:2. Druhý poločas přinesl další gólové situace, využil jí ale jen jeden hráč, kterým byl v 56. minutě Jan Bártík, a to hlavičkou po rohovém kopu. Po 8 nastavených minutách se Bukovsko konečně mohlo radovat z výhry 3:2. Pro tento zápas byli nejlepšími hráči Petr Zahradník, Jan Bártík a Josef Cihla. Další klání se odehraje 4. 11. v Borovanech.