Zápas se Suchdolem nad Lužnicí

14.08.2021

Na obou týmech byla ze začátku vidět nervozita z toho, že se jedná o první mistrovské utkání po dlouhém roce. Domácí se ovšem otrkali dříve a začali stupňovat svůj tlak. Nepodařilo se jim ovšem dostat do žádné vážnější situace, a tak hosté ze Suchdola začali také ohrožovat branku domácích. Dokázali několikrát nebezpečně zaútočit po pravé straně, ovšem centry končily buď to v rukách brankáře nebo na hlavách stoperů Dolního Bukovska.

Zvrat přišel ve 34., kdy Lukáš Chochol poslal z pravé strany dlouhý míč dopředu na nabíhajícího Jiřího Kliku, který svedl souboj se stoperem hostů a vyhrál ho. Gólman Rácik vyběhl na míč, který vypadl ze souboje a k jeho smůle ho podběhl, a tak měl Jiří Klika už na vápně před sebou pouze prázdnou branku, do které bezpečně uklidil míč.

Domácím tato branka pomohla, a opět začali útočit. Blízko k brance měl Pavel Kokeš, který centroval míč ve 40. minutě do vápna, ten se následně šťastně stočil a přeletěl brankáře, aby následně dopadl na vnitřní stranu tyčky, od které se odrazil ven a hosté ho následně uklidili do bezpečí.

Druhý poločas byl už spíše boj, než přehlídkou krásných akcích. Oba dva týmy se střídali v tlaku na soupeřovi branku, ovšem žádnou větší akci si nevypracovali. Změnu přinesla 75. Minuta. František Cihla si zaběhl za obranu hostů, dostal míč do běhu a řítil se na osamoceného brankáře. Ten ovšem výborně vyběhl a zamezil tak zvětšení náskoku domácích. Stejně tomu tak bylo i v 88. Minutě, kdy se střídající Jan Svoboda, dostal hned po autu, při prvním doteku s míčem na hřišti, jednou kličkou přes dva obránce hostů a ocitl se sám před Rácikem. Zakončení se mu ovšem nepovedlo tak jak chtěl, a proto si Rácik připsal další výborný zákrok.

Rozhodčí poté nastavil 4 minuty a domácí se dokázali vypořádat následně s náporem a mají tak 3 důležité body z prvního mistrovského zápasu.


Pohled Jiřího Matouška (hráč týmu)

Utkání bylo od začátku spíš takové oťukávání. Jsem rád, že jsme si pak dokázali nahrát a hrát tak svou hru, kterou po nás trenér chce. Je pro nás hrozně důležité, že jsme vyhráli první zápas, který byl navíc domácí a proti tak těžkému soupeři jako je Suchdol. Doufám, že si vítěznou mentalitu a bojovnost přeneseme do dalšího zápasu, kde nás čeká derby s Neplachovem.


Nejlepší hráč: Petr Zahradník (stoper)